Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Calgary
2017 BMW X3 xDrive28i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Vehicle
| Price: | $14,999 |
Price does not include GST.
Mileage:182,910 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | A20584 |
Powered by a 2.0L TWIN TURBO 4 CYLINDER engine paired to an 8 SPEED AUTOMATIC and ALL Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC ins.....Read MoreLire la suite
2017 Buick Enclave Premium All-Wheel Drive
Remote Start / Sunroof / Navigation System
| Price: | $22,998 |
Price does not include GST.
Mileage:131,591 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | B9097 |
3.6L 6 Cylinder.....Read MoreLire la suite
2017 Chrysler Pacifica Touring-L Plus Passenger Van
| Price: | $23,999 |
Price does not include GST.
Mileage:132,924 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | A20653 |
Powered by a 3.6L PENTASTAR V6 engine paired to a 9-SPEED AUTOMATIC and All Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 7.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC i.....Read MoreLire la suite
2017 Chrysler Pacifica Touring-L Passenger Van
Remote Start / Heated Front Seats / One Owner
| Price: | $15,998$14,998 |
Price does not include GST.
Mileage:207,952 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Burgundy |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | B9052A |
3.6L .....Read MoreLire la suite
2017 Dodge Durango GT 4dr All-Wheel Drive
AWD | HEATED SEATS | REMOTE START | SUNROOF
| Price: | $21,372$18,799 |
Price does not include GST.
Mileage:199,376 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | R69273 |
All Wheel Drive
Keyless Entry
Third Row Seating
Leather Seats
Heated Front Seats
Heated Rear Seats
Remote Engine Start
2017 Ford Edge Titanium 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $19,797 |
Price does not include GST.
Mileage:124,044 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | KT-126A |
2017 Ford Explorer Platinum 4dr 4x4
2017 Ford Explorer | Local Alberta SUV | White
| Price: | $23,995$22,295 |
Price does not include GST.
Mileage:145,209 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | S-2055A |
This White 2017 Ford Explorer has arrived at our dealership showing 146,000 km on the odometer. As a versatile and spacious SUV, this Explorer is a fantastic option for Alberta families or anyone needing extra room and capability for our local roads and w
.....Read MoreLire la suite2017 Ford F-150 Platinum 4x4 SuperCrew Cab Styleside 5.5 ft. box
3.5L, 4X4, SUNROOF, 360 BACKUP CAMERA/ SENSOR, NAVIGATION, LEATHER HEATED SEATS, BLINDSPOT MONITORING, 20 RIMS, TECHNOLOGY PKG, POWER RUNNING BOARDS, BLOCK HEATER, REMOTE START, TRAILER BRAKE CONTROL,
| Price: | $30,990$28,990 |
Price does not include GST.
Mileage:218,060 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T-969A |
This 2017 Ford F-150 is for sale today.
High-strength, military-grade aluminum construction in the body of this F-150 cuts out weight without sacrificing toughness. Th.....Read MoreLire la suite
2017 Ford Fiesta S 4dr Hatchback
MANUAL TRANSMISSION | FUEL EFFICIENT | COMPACT & PRACTICAL | BLUETOOTH
| Price: | $14,999$10,699 |
Price does not include GST.
Mileage:98,630 km
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 1.6L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | R69158 |
- Manual Transmission
- Fuel Efficient 1.6L Engine
- Front Wheel Drive
- Bluetooth
- Keyless Entry
- Split Folding Rear Seats
- Compact Hatchback Design
- Low Kilometres
Loading More Vehicles ...










