Used Edge for Sale in Calgary
2024 Ford Edge ST Line 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $40,664$37,888 |
Price does not include GST.
Mileage:40,364 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TA-317A |
Drive with style and confidence in this 2024 Ford Edge ST Line AWD, a perfect mix of sporty looks, comfort, and capability.
2019 Ford Edge SEL 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $22,667$19,998 |
Price does not include GST.
Mileage:130,578 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 7130 |
This 2019 Ford Edge SEL AWD is a comfortable, easy driving SUV with all wheel drive. The 2.0L EcoBoost provides smooth, efficient power, and features like heated seats, remote start, backup camera, and lane assist make it practical and straightforward for everyday use.
.....Read MoreLire la suite2018 Ford Edge SEL 4dr All-Wheel Drive
Great Safety Features! | 3.5L V6 | Heated Seats & Steering
| Price: | $18,999$16,799 |
Price does not include GST.
Mileage:268,434 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | R68636 |
- Reverse Sensing System
- Blind Spot Information System
- Keyless Entry
- Heated Seats & Steering Wheel
- Keyless Entry
- SYNC Infotainment System
2017 Ford Edge Titanium 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $19,797 |
Price does not include GST.
Mileage:124,044 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | KT-126A |
2014 Ford Edge SEL 4dr Front-Wheel Drive
| Price: | $13,995 |
Price does not include GST.
Mileage:123,010 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | TK-138A |
Distinctive styling and impressive technology blend seamlessly in our One Owner 2014 Ford Edge SEL that's dressed up in Ruby Red. Motivated by a TurboCharged 2.0 Litre EcoBoost 4 Cylinder generating 240hp paired with a 6 Speed Automatic transmission. Our Front Wheel D
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...






