Used Ford F-350 for Sale in Calgary
2026 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 8 ft. box SRW
6.7L, SUNROOF, 360 BACKUP CAMERA/ SENSOR, NAVIGATION, LEATHER HEATED SEATS, BLACK APPEARANCE PKG, 20 RIMS, BLOCK HEATER, 5TH WHEEL PREP PKG, TAILGATE STEP, ON-BOARD SCALES & SMART HITCH, B+O SOUND, HE
| Price: | $109,990$106,990 |
Price does not include GST.
Mileage:6,260 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 19491 |
This 2026 Ford F-350 Super Duty is for sale today.
The most capable truck for work or play, this heavy-duty Ford F-350 never stops moving forward and gi.....Read MoreLire la suite
2025 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 8 ft. box SRW
6.7L DIESEL, HIGH OUTPUT, 360 BACKUP CAMERA/ SENSOR, LEATHER HEATED SEATS, BLACK APPEARANCE PKG, FX4, 5TH WHEEL PREP PKG, TAILGATE STEP, BLINDSPOT MONITORING, 176 WHEEL BASE, NO ACCIDENTS
| Price: | $103,990$99,990 |
Price does not include GST.
Mileage:11,553 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 19492 |
This 2025 Ford F-350 Super Duty is for sale today.
The most capable truck for work or play, this heavy-duty Ford F-350 never stops moving forward and gi.....Read MoreLire la suite
2025 Ford F-350 Platinum 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
Well-Maintained | No Accidents
| Price: | $102,995$99,995 |
Price does not include GST.
Mileage:64,446 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T86642 |
This 2025 Ford Super Duty F-350 SRW Lariat is a powerful local Alberta truck that arrived at our dealership as a recent trade. Originally registered in December 2024, this vehicle has been used for commercial purposes within the province and currently sho
.....Read MoreLire la suite2024 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $93,776$89,888 |
Price does not include GST.
Mileage:41,440 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 7.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TA-203A |
Serious power, serious comfort. This 2024 Ford F350 Lariat Crew Cab 4×4 is built for demanding work with luxury to match. The massive 7.3L gas V8 paired with the 10 speed TorqShift delivers confident towing and hauling power, backed by a locking rear axle and 5th‑wheel/go
.....Read MoreLire la suite2023 Ford F-350 Platinum 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $99,997$94,888 |
Price does not include GST.
Mileage:68,781 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | SA-1470A |
Built for those who need serious power without giving up comfort, this Ford F350 Platinum delivers with a 6.7L diesel engine and a comfortable interior with premium features like leather seating, advanced tech, and modern connectivity. Perfect for towing, hauling, and lon
.....Read MoreLire la suite2022 Ford F-350 King Ranch 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $67,999$63,999 |
Price does not include GST.
Mileage:192,193 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | A21000 |
2019 Ford F-350 Platinum 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $72,997$68,888 |
Price does not include GST.
Mileage:125,128 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | SA-1665B |
Built for serious work with luxury to match, this 2019 Ford F350 Platinum is heavy duty done right. The 6.7L Power Stroke diesel delivers massive pulling power, while the Platinum trim adds premium comfort with a standout red interior. Crew cab space, long box capability,
.....Read MoreLire la suite2019 Ford F-350 King Ranch 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $81,996$78,888 |
Price does not include GST.
Mileage:77,592 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TA-781A |
This 2019 Ford F‑350 King Ranch 4WD is powered by the legendary 6.7L Power Stroke diesel, delivering exceptional towing capability and heavy‑duty performance. With King Ranch luxury, a Crew Cab, and 4×4 confidence, it’s a premium Super Duty built to work hard and travel i
.....Read MoreLire la suite2017 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
6.7L, DIESEL, 4X4, SUNROOF, BACKUP CAMERA/ SENSOR, NAVIGATION, LEATHER HEATED SEATS, HEAVY DUTY SHOCKS, BLINDSPOT MONITORING, LANE KEEP, TAILGATE STEP, TRAILER BRAKE CONTROL, CRUISE CONTROL, NO ACCIDE
| Price: | $58,990$56,990 |
Price does not include GST.
Mileage:178,134 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 19493A |
This 2017 Ford F-350 Super Duty is for sale today.
High-strength, military-grade aluminum construction in the body of this F-350 cuts out weight without sacri.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...










