Used Ford F-350 for Sale in Calgary
2026 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 8 ft. box SRW
6.7L, SUNROOF, 360 BACKUP CAMERA/ SENSOR, NAVIGATION, LEATHER HEATED SEATS, BLACK APPEARANCE PKG, 20 RIMS, BLOCK HEATER, 5TH WHEEL PREP PKG, TAILGATE STEP, ON-BOARD SCALES & SMART HITCH, B+O SOUND, HE
| Price: | $109,990$106,990 |
Price does not include GST.
Mileage:6,260 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 19491 |
This 2026 Ford F-350 Super Duty is for sale today.
The most capable truck for work or play, this heavy-duty Ford F-350 never stops moving forward and gi.....Read MoreLire la suite
2025 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 8 ft. box SRW
6.7L DIESEL, HIGH OUTPUT, 360 BACKUP CAMERA/ SENSOR, LEATHER HEATED SEATS, BLACK APPEARANCE PKG, FX4, 5TH WHEEL PREP PKG, TAILGATE STEP, BLINDSPOT MONITORING, 176 WHEEL BASE, NO ACCIDENTS
| Price: | $103,990$99,990 |
Price does not include GST.
Mileage:11,553 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 19492 |
This 2025 Ford F-350 Super Duty is for sale today.
The most capable truck for work or play, this heavy-duty Ford F-350 never stops moving forward and gi.....Read MoreLire la suite
2025 Ford F-350 Platinum 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
Well-Maintained | No Accidents
| Price: | $102,995$99,995 |
Price does not include GST.
Mileage:64,446 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T86642 |
This 2025 Ford Super Duty F-350 SRW Lariat is a powerful local Alberta truck that arrived at our dealership as a recent trade. Originally registered in December 2024, this vehicle has been used for commercial purposes within the province and currently sho
.....Read MoreLire la suite2024 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $93,776$89,888 |
Price does not include GST.
Mileage:41,440 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 7.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TA-203A |
Serious power, serious comfort. This 2024 Ford F350 Lariat Crew Cab 4×4 is built for demanding work with luxury to match. The massive 7.3L gas V8 paired with the 10 speed TorqShift delivers confident towing and hauling power, backed by a locking rear axle and 5th‑wheel/go
.....Read MoreLire la suite2024 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $97,995 |
Price does not include GST.
Mileage:15,023 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TK-200A |
Command our Diesel driven Accident Free 2024 Ford F-350 Lariat Crew Cab 4X4 with the Ultimate, Sport Appearance, FX4 Off-Road, and 5th Wheel Hitch Prep Packs, and conquer the tough jobs in Glacier Gray Metallic Tri-Coat! Motivated by a TurboCharged 6.7 Litre PowerStroke D
.....Read MoreLire la suite2023 Ford F-350 Platinum 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $99,997$92,488 |
Price does not include GST.
Mileage:68,781 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | SA-1470A |
Built for those who need serious power without giving up comfort, this Ford F350 Platinum delivers with a 6.7L diesel engine and a comfortable interior with premium features like leather seating, advanced tech, and modern connectivity. Perfect for towing, hauling, and lon
.....Read MoreLire la suite2023 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $85,995$84,995 |
Price does not include GST.
Mileage:110,043 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | B89196 |
Our Diesel powered 2023 Ford F-350 Lariat Crew Cab 4X4 with the Ultimate and Chrome Packs delivers the goods with robust strength and a bold Oxford White design! Motivated by a TurboCharged 6.7 Litre PowerStroke Diesel V8 offering 475hp and 1050lb-ft of torque to a 10 Spe
.....Read MoreLire la suite2022 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
No Accidents Reported | Tow Package
| Price: | $84,995$81,995 |
Price does not include GST.
Mileage:63,253 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T86644 |
Command our Diesel powered One Owner and Accident Free 2022 Ford F-350 Lariat Crew Cab 4X4 with the Ultimate and Black Appearance Packs, and you're in control of an upscale workhorse in Carbonized Gray! Motivated by a TurboCharged 6.7 Litre PowerStroke Diesel V8 gener
.....Read MoreLire la suite2019 Ford F-350 King Ranch 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Price: | $81,996$78,888 |
Price does not include GST.
Mileage:77,592 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TA-781A |
This 2019 Ford F‑350 King Ranch 4WD is powered by the legendary 6.7L Power Stroke diesel, delivering exceptional towing capability and heavy‑duty performance. With King Ranch luxury, a Crew Cab, and 4×4 confidence, it’s a premium Super Duty built to work hard and travel i
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...










