Used Ford Ranger for Sale in Calgary
2025 Ford Ranger XLT 4x4 SuperCrew 5 ft. box
| Price: | $55,816$50,797 |
Price does not include GST.
Mileage:11,274 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TT-233A |
.....Read MoreLire la suite
2024 Ford Ranger XLT 4x4 SuperCrew 5 ft. box
| Price: | $46,990 |
Price does not include GST.
Mileage:31,960 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | B89181 |
Capable and versatile, our One Owner and Accident Free 2024 Ford Ranger XLT SuperCrew 4X4 with the FX4 Off-Road and Tech Packs can be a rewarding choice for rugged action in Carbonized Gray Metallic! Motivated by a TurboCharged 2.3 Litre EcoBoost 4 Cylinder delivering 270
.....Read MoreLire la suite2024 Ford Ranger XLT 4x4 SuperCrew 5 ft. box
| Price: | $49,997$46,888 |
Price does not include GST.
Mileage:32,570 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TA-344A |
2024 Ford Ranger XLT FX4, this is not your average truck. Fully loaded with FX4 Off-Road Package, Advanced Towing Package, 12" screen with navigation, remote start, and more. Only 32,000 km, finished in sharp Iconic Silver Metallic and ready for anything from daily drivi
.....Read MoreLire la suite2021 Ford Ranger XLT 4x4 SuperCrew 5 ft. box
| Price: | $38,776$35,488 |
Price does not include GST.
Mileage:94,173 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TA-764A |
With its EcoBoost performance, 4WD capability, and strong towing capacity, this 2021 Ford Ranger XLT SuperCrew is a versatile midsize truck that balances capability, efficiency, and comfort. An excellent choice for drivers looking for a dependable truck for work and daily
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...





