Used RAM for Sale in Calgary
2025 RAM 2500 Limited 4x4 Crew Cab 6.3 ft. box
No Accidents Reported | Heavy-Duty Capability |6.7L Cummins
| Price: | $91,995$89,995 |
Price does not include GST.
Mileage:23,169 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T-1568A |
This White 2025 Ram 2500 has arrived at our dealership, offering the high-level towing and hauling performance required for Alberta’s toughest jobs. With 24,000 km on the odometer, this heavy-duty truck provides the modern technology and robust engineerin
.....Read MoreLire la suite2025 RAM 3500 Big Horn 4x4 Crew Cab 8 ft. box
| Price: | $67,990 |
Price does not include GST.
Mileage:102 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.4L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | H20592 |
Powered by a 6.4L GAS engine paired to an AUTOMATIC transmission and FOUR-WHEEL Drive powertrain. This Vehicle seats.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspecti.....Read MoreLire la suite
2024 RAM 3500 Big Horn 4x4 Crew Cab 8 ft. box
| Price: | $69,990 |
Price does not include GST.
Mileage:32,695 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.4L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26T020A |
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspection, Reconditioning records, a.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.7L 8Cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | B20913 |
2023 RAM 1500 Classic Tradesman 4x4 Crew Cab 5.6 ft. box
| Price: | $35,490 |
Price does not include GST.
Mileage:32,066 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | B20844 |
Powered by a 3.6L Pentastar VVT V6 engine paired to an 8-speed transmission and 4X4 Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a c.....Read MoreLire la suite
2023 RAM 1500 Classic SLT 4x4 Crew Cab 5.6 ft. box
| Price: | $37,990 |
Price does not include GST.
Mileage:49,600 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | B20917 |
2023 RAM 3500 Limited 4x4 Crew Cab 6.3 ft. box SRW
| Price: | $82,997$78,888 |
Price does not include GST.
Mileage:40,550 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 7072 |
Serious power meets premium comfort in this 2023 Ram 3500 Limited 4x4, built for heavy duty work while surrounding you with top level luxury and capability.
2023 RAM 3500 Limited 4x4 Crew Cab 6.3 ft. box SRW
| Price: | $74,990 |
Price does not include GST.
Mileage:108,972 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26T067A |
Powered by a 6.7L Cummins I6 turbocharged diesel engine paired to a 6 Speed Automatic transmission and 4X4 Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehic.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.7L 8Cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 25T334A |
Powered by a 5.7L HEMI engine paired to an 8-speed transmission and FOUR Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspection, Recond.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...










