Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Calgary
2026 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 8 ft. box SRW
6.7L, SUNROOF, 360 BACKUP CAMERA/ SENSOR, NAVIGATION, LEATHER HEATED SEATS, BLACK APPEARANCE PKG, 20 RIMS, BLOCK HEATER, 5TH WHEEL PREP PKG, TAILGATE STEP, ON-BOARD SCALES & SMART HITCH, B+O SOUND, HE
| Price: | $109,990$106,990 |
Price does not include GST.
Mileage:6,260 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 19491 |
This 2026 Ford F-350 Super Duty is for sale today.
The most capable truck for work or play, this heavy-duty Ford F-350 never stops moving forward and gi.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Bronco Sport Big Bend 4dr 4x4
1.5L, 4WD, SUNROOF, BACKUP CAMERA/ SENSOR, CLOTH HEATED SEATS, CONVENIENCE PKG, BLINDSPOT MONITORING, BLOCK HEATER, INTELLIGENT ACCESS, LANE KEEP, NO ACCIDENTS, 2 KEYS
| Price: | $35,990$33,990 |
Price does not include GST.
Mileage:21,713 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T-1254A |
This 2025 Ford Bronco Sport is for sale today.
A compact footprint, an iconic name, and modern luxury come together to make this Bronco Sport an instant classic. Whether your next adventure t.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Escape Active 4dr All-Wheel Drive
***PRICE REDUCED*** 1.5L, AWD, BACK UP CAMERA, NAVIGATION, LEATHER HEATED SEATS, ADAPTIVE CRUISE, TECH PKG., REMOTE STARTER, BLIND SPORT, LANE KEEP, NO ACCIDENTS
| Price: | $35,990$29,990 |
Price does not include GST.
Mileage:5,200 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S-2009A |
This 2025 Ford Escape is for sale today.
This Ford Escape was built for an active lifestyle and offers plenty of options for you to hit .....Read MoreLire la suite
2025 Ford Escape Active 4dr All-Wheel Drive
***PRICE REDUCED*** 1.5L, AWD, BACKUP CAMERA/ SENSOR, SPACE SILVER, CLOTH HEATED SEATS, REMOTE START, HEATED STEERING WHEEL, POWER LIFTGATE, BLOCK HEATER, LANE KEEP, ADAPTIVE CRUISE CONTROL, BLINDSPOT
| Price: | $29,990$25,990 |
Price does not include GST.
Mileage:60,243 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 19486 |
This 2025 Ford Escape is for sale today.
This Ford Escape was built for an active lifestyle and offers plenty of options for you to hit the road in.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Escape Active 4dr All-Wheel Drive
1.5L, AWD, BACKUP CAMERA/ SENSOR, NAVIGATION, CLOTH HEATED SEATS, BLINDSPOT MONITORING, HEATED STEERING WHEEL, REMOTE START, ACTIVE PREMIUM TECHNOLOGY PKG, B+O SOUND, POWER LIFTGATE, LANE KEEP, ADAPTI
| Price: | $32,990$30,990 |
Price does not include GST.
Mileage:14,137 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T-1357A |
This 2025 Ford Escape is for sale today.
This Ford Escape was built for an active lifestyle and offers plenty of options for you to hit the road.....Read MoreLire la suite
***PRICE REDUCED*** 3.0L, SUNROOF, 360 BACKUP CAMERA/ SENSOR, LEATHER HEATED SEATS, BLINDSPOT MONITORING, POWER TAILGATE, HEATED STEERING WHEEL, LANE KEEP, 21 RIMS, BLOCK HEATER, B+O SOUND, REMOTE STA
| Price: | $68,990$63,990 |
Price does not include GST.
Mileage:15,163 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T-1257A |
This 2025 Ford Explorer is for sale today.
This Ford Explorer is the ultimate lifestyle vehicle with plenty of style and space for all of your passengers and cargo. .....Read MoreLire la suite
2025 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 8 ft. box SRW
6.7L DIESEL, HIGH OUTPUT, 360 BACKUP CAMERA/ SENSOR, LEATHER HEATED SEATS, BLACK APPEARANCE PKG, FX4, 5TH WHEEL PREP PKG, TAILGATE STEP, BLINDSPOT MONITORING, 176 WHEEL BASE, NO ACCIDENTS
| Price: | $103,990$99,990 |
Price does not include GST.
Mileage:11,553 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 19492 |
This 2025 Ford F-350 Super Duty is for sale today.
The most capable truck for work or play, this heavy-duty Ford F-350 never stops moving forward and gi.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Transit-250 Cargo All-Wheel Drive High Roof Van
***PRICE REDUCED*** 3.5L, AWD, HIGH ROOF, T-250, CARGO, BACKUP CAMERA, CLOTH SEATS, BLOCK HEATER, CRUISE CONTROL, LOAD AREA PROTECTION PKG, 4.10 LIMITED SLIP AXLE, NO ACCIDENTS
| Price: | $61,490$55,990 |
Price does not include GST.
Mileage:36,328 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 19453 |
This Ford Transit Cargo Van offers the flexibility to fit any size of business, whether you need to tow, haul, cart, carry or deliver, this Ford Transit can get it done. With a layout that was carefully designed.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Transit-250 Cargo All-Wheel Drive High Roof Van
***PRICE REDUCED*** 3.5L, AWD, T-250, HIGH ROOF, CARGO, BACKUP CAMERA, CLOTH SEATS, BLOCK HEATER, CRUISE CONTROL, LOAD AREA PROTECTION PKG, 148, 4.10 LIMITED SLIP AXLE, NO ACCIDENTS
| Price: | $62,490$58,990 |
Price does not include GST.
Mileage:18,485 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 19454 |
This 2025 Ford Transit Cargo Van is for sale today.
This Ford Transit Cargo Van offers the flexibility to fit any size of business, whether you need to tow, haul, cart, carry or deliver, this Ford Transit can get it done. With a l.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...










