Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Calgary
2021 Audi Q3 45 Progressiv 4dr All-Wheel Drive quattro Sport Utility
| Price: | $31,813$26,797 |
Price does not include GST.
Mileage:100,472 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TT-407A |
.....Read MoreLire la suite
| Price: | $59,990$57,990 |
Price does not include GST.
Mileage:87,094 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | B20841 |
Powered by a 3.0L TwinPower Turbo engine paired to an 8-speed transmission and ALL Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspec.....Read MoreLire la suite
2021 Chevrolet Silverado 2500HD LTZ 4x4 Crew Cab 6.75 ft. box
No Accidents Reported | Well-Maintained | Four-Wheel Drive
| Price: | $55,995$53,995 |
Price does not include GST.
Mileage:134,775 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | SK-1191B |
Drive our 2021 Chevrolet Silverado 2500 LTZ Crew Cab 4X4 and discover the bold benefits of its robust design! Powered by a 6.6 Litre V8 generating 401hp paired to a 6 Speed Automatic transmission that handles hard work with ease. Tow, haul, and take care of business in th
.....Read MoreLire la suite2021 Chevrolet Spark 1LT CVT 4dr Hatchback
REARVIEW CAMERA | KEYLESS ENTRY | BLUETOOTH
| Price: | $22,999$16,999 |
Price does not include GST.
Mileage:72,313 km
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 1.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | RE69054 |
- Heated Power Door Mirrors
- Keyless Entry
- Speed Control
- Bluetooth
- Steering Wheel Mounted Audio Controls
- Rearview Camera
- Brake Assist
- Traction Control
2021 Chrysler Grand Caravan SXT Front-Wheel Drive Passenger Van
| Price: | $22,995$21,995 |
Price does not include GST.
Mileage:144,102 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | B89144A |
2021 Dodge Durango R/T 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $39,990 |
Price does not include GST.
Mileage:98,754 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 5.7L 8Cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26J084A |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | A21097 |
2021 Ford Escape Titanium Hybrid 4dr All-Wheel Drive
LUXURY HYBRID | AWD | FUEL SAVER
| Price: | $23,999$21,788 |
Price does not include GST.
Mileage:144,861 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 69442 |
Fuel-Efficient Hybrid AWD System
Titanium Trim with Premium Features
Heated Seats & Heated Steering Wheel
Adaptive Cruise Control & Navigation
Power Liftgate & Remote Start
LED
2021 Ford Escape Titanium 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $23,995 |
Price does not include GST.
Mileage:82,038 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TK-160A |
Get behind the wheel of our Accident Free 2021 Ford Escape Titanium AWD in Rapid Red with the Elite Pack, and you can make a bold impression on your next adventure! Powered by a TurboCharged 2.0 Litre EcoBoost 4 Cylinder supplying 250hp matched with a paddle-shifted 8 Spe
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...









